Müslüm Baba’nın Daha Önce Dinlemediğiniz 10 Efsane Şarkısı

Müslüm Baba dedikten sonra akan sular durduysa, yavaşça devam edebiliriz. Bir Ömür Yetmez dedi, yetmedi de. Ama bu sürpriz haber tamamen gerçek! Hiçbir yerde daha önce dinlemediğiniz Müslüm Gürses şarkısı olabilir mi? Oldu! Hem de tam 10 tane. Yok canım! “Ben inanmam. Kesin biliyorumdur.” diyenleri içeriğimize alalım.

1. Dargınım: Her şey ve herkes üstünüze üstünüze geldiğinde, hani şöyle tabiri caizse “alayına” küstüğünüz zamanlar var ya? Hah işte Baba ondan bahsediyor.

2. Ayrılık İsteme Benden: Hani ortada hiçbir şey yokken, insanın içine bir his geliverir ya; terk edilme korkusu. Sanki O’nu son kez görüyormuşsunuz gibi gelir hani. Tam o anda çalacak şarkı işte.

3. Güzeldi Yaşamak: Şarkının adını duyunca bile insanın aklına “Ne yaşamış ki?” sorusu takılıyor. Sebebini söylemese de cevabı belli aslında bi-le-mez-sin.

4. Ben Razıyım: Sevip de ayrılmak mı daha kötü, yoksa hiç sevmemek mi? Severek ayrılan sevdalılar, O’nun iyiliği için uzaktan sevmeyi kabul edenlere gelsin…

5. Söyleyemedim: Severek ayrılmaktan, razı olmaktan daha da acısı; sevdiğini hiç söylememek. Kalbindeki sevgiyi bir türlü dudaklarından dökemeyen, için için üzülse de gözü başka hiçbir şey görmeyen tüm söyleyemeyenler için söylenmiş bu şarkı.

6. O Beni Sevsin: Çocuk gibi tutturulur ya bazen. Bazen de “O kız/çocuk buraya gelecek” olur tutturma. Baba da söylemiş; “O Beni Sevsin”.

7. Lafı Mı Olur: “Uğrunda ölürüm, lafı mı olur?” Bu kadar mı mütevazı anlatılır karşındakinin ne kadar değerli olduğu? Anlatmış işte Müslüm Baba, biz de dinleriz, lafı mı olur?

8. Bir Sen Varsın: Şarkının adı gibi, içinde, yüreğinde tek bir mutluluğu olan, “Bir Sen Varsın” diyebilecek kadar delikanlı sevenlere gelsin…

9. Boşu Boşuna: Aşk her zaman mutluluk getirecek diye bir kaide yok ya. Bir de aynı Baba’nın dediği gibi “Boşu Boşuna” bekleyenler var, öyle günlerce değil, aylarca, mevsimlerce, boşu boşuna…

10. Sevdalım: Bu şarkının nakaratı daha dinler dinlemez dilinize dolanacak, bizden söylemesi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir