Muhterem Nur’la Tanışmaları

Müslüm Gürses’de sonunda aşık olacaktır… Hem de onca şöhrete, kalabalıklara rağmen… Üstelik de daha çocukluğunda, hiçbir filmini kaçırmadığı bir sinema yıldızı olan Muhterem Nur’a. Müslüm Gürses Muhterem Nur’un sıkı bir hayranıydı. Muhterem Nur’la bir Malatya Turnesinde karşılaşır.

muhterem-nur

Müslüm Gürses; Adana’da Muhterem Nur’un filmlerini hiç kaçırmazdım. Koyu bir hayranıydım onun. 1982′de Naci Uyanık diye bir menajer arkadaş vardı, ‘Müslüm, Malatya’ya konsere götürmek istiyorum seni’ dedi. Hayır dedim ama baktım kadroda Muhterem Nur da varmış… Muhterem Hanım’ın olduğunu öğrenince, ben de geleceğim dedim…Kendisiyle ‘’Sen çıkarsın ,ben çıkarım!’’manasında bir münakaşayla tanıştık. Beni kendilerine menfi tanıtan arkadaşlarım olmuştu. Bende onu üzmüştüm. Ona ‘’O özür dilemez,şöyle kötü adamdır, böyle kötü adamdır’’demişler. Münakaşadan sonra ‘’Affınıza sığınıyorum,sizi dün üzdüm,kırdım özür dilerim’’ dedim. O da affedici bir insanmış, özrümü kabul etti. O sıra da nasıl oldu bilmiyorum, bir elektrik oldu, o savaştan sonra arkadaş olduk. Günlerden bir gün benimle evlenir misin? Bu savaşta bu hayatta bana destek olur musun? dedim. Önce bir şaşırdı,sonra ‘’Tamam’’ dedi.

Biz kendi aramızda onayladık ama toplum hoş karşılamıyordu. En son gidelim devlet huzurunda bu müesseseyi yasal bir hala getirelim dedik. Üsküdar da 1985 yılında nikah memurunun önünde işte ‘’İyi günde kötü günde destek olacak mısınız? ‘’olacağız’’falan,Seviyor musunuz? ‘’evet’’ falan dedik ve işte bu günlere kadar mutlu bir şekilde birlikteliğimiz devam etti…

Muhterem Nur: Ben kendisini hiç tanımıyordum. ‘Ben İnsan değil miyim’ diye bir şarkısı vardı, dinleyip dinleyip ağlıyordum ama sahibini bilmiyordum. Sadece güzel bir şarkı diye dinliyordum….Bir şarkı okuyordum… Müslüm okumamı istemedi. İnat ettim okudum.. Sahne arkasında münakaşa ettik. Bana bir tokat attı, kulağıma vurdu… Ben de kötü sözler söyledim, o da üzerime yürüdü! Çok üzüldüm ama sonra gönlümü aldı..

Müslüm Gürses ve Muhterem nur arasındaki sevgi ve saygı dillere destan olacak derecededir.